HONNAN KEZDJÜK?

Miután bemelegítettél és teljesen felkészültél, itt az ideje edzeni. De hol kezdjük? Ha nem vagy biztos benne, hogyan kezdj az edzőteremben, mi segítünk.

A jó edzéseket nem rögtönözik: előre, aprólékosan megtervezik őket. Azok az emberek, akik látszólag könnyedén lépnek át a futópadról a tricepsz gépre, valójában egy jól megtervezett és logikus ütemtervet követnek, amelyet úgy alakítottak ki, hogy minden egyes edzésből a legtöbbet hozzák ki.

Mi tehát a titka annak, hogy olyan edzéstervet készítsünk, ami működik számunkra? Meg kell értened, hogy az egyes edzőtermi eszközök mire szolgálnak - és hogyan segíthetnek céljaid elérésében.

EDZŐTERMI GÉPEK MAGYARÁZATA

A beavatásnak tartalmaznia kell egy rövid "hogyan kell használni" minden egyes gépet. Ha van olyan gép, amelyik kimaradt, és használni szeretnéd, ne próbáld meg egyedül kitalálni: kérd meg a személyzet egyik tagját, hogy mutassa meg, hogyan kell helyesen használni, vagy esetleg egy tőled tapasztaltabb edző társat.

A gép helytelen használata károsíthatja a berendezést, vagy szélsőséges körülmények között sérüléshez vezethet - ez nem a legjobb módja annak, hogy az edzőteremben eltöltsd az idődet.

Íme, néhány gép gyors ismertetése, amelyekkel a legtöbb edzőteremben találkozhatsz:

I. SZAKASZ: KARDIÓGÉPEK

A LEGJOBBAK: Fogyás; a szív és a tüdő erősítése.

  • Futópad - nagyszerű edzést biztosíthat a szív- és érrendszeri erőnlét javítására. Beállítható rajta a lejtés és a tempó attól függően, hogy milyen típusú edzést szeretnél.

  • Elliptikus tréner - Kettős működésű edzőgép, amely egyszerre dolgoztatja meg a felső- és az alsótestet. Alacsony terhelésű módot biztosít a combizom, a négyfejű combizom, a farizom, a mellkas, a hát, a tricepsz és a bicepsz edzésére.

  • Evezőgép - Az evezős test mozgását szimulálja, a vizet és az evezőket fogantyúra és láncra cserélve. Fantasztikus, teljes testet átfogó edzés, amely a törzsre helyezi a hangsúlyt, és elősegíti a zsírégetést.

  • Szoba bicikli - Ülő kardiógép, amely az összes lábizmot megdolgoztatja. Növelhető ellenállással rendelkeznek, hogy erősítse és tonizálja a lábát.

  • Lépcsőző gép vagy Stepper - Mint a futópad, csak lépcsőfokokkal! Olyan edzést biztosít, amely kíméli az ízületeket, de mégis megdolgoztatja a lábak minden izmát.

2. SZAKASZ: ERŐSÍTŐ GÉPEK

A LEGJOBB: Erő- és tömegnövelés; izomtónus.

  • Melltoló - Szimulálja a súlyzórúddal vagy két kézisúlyzóval végzett tolást kontrolláltabb környezetben. A 45 fokos dőlésszögben ülve nagyszerű módja annak, hogy a felső mellkasi izmokat megdolgoztasd anélkül, hogy túlterheltnek éreznéd magadat.

  • Húzódzkodó - Úgy tervezték, hogy egyszerűen a saját testsúllyal erősödjön. A kezdők használhatják a lapsúly által asszisztált üzemmódot, hogy megkönnyítsék a dolgukat.

  • Bicepsz gép - Olyan gép, amely csak a bicepszedre izolálja az edzést. jó a felső karok izomzatának tonizálására vagy fejlesztésére.

  • Tricepsz gép - Megdolgoztatja a tricepszedet, a válladdal és az oldalsó izmokkal együtt, ahogy lenyomod magad mögé a súlyt.

  • Csigás gépek - Többféleképpen használható a tricepsz, a bicepsz, a mellkas és még sok más megdolgoztatására. Nem követ merev mozgást, mint más gépek, így több izomrostodat is megdolgoztatja, ami jobb az erőfejlesztéshez.

  • Lábtoló - Izmot épít és tonizálja a lábakat azáltal, hogy a lábaddal tolod ki a kiválasztott súlyt. A négyfejű combizmokat, a combhajlító izmokat és a farizmokat célozza meg - tökéletes a hátsó alakformálásához!

3. SZAKASZ: RUGALMAS TÉR 

A LEGJOBB: Rehabilitáció; funkcionális edzés; szabadstílusú csoportos edzés.

  • Kettlebell - Ágyúgolyó alakú súlyok fogantyúkkal. Ideális a kardió és az erőnléti edzés ötvözésére, hogy „lerobbantsa” a zsírt, miközben tonizálja a karokat és a törzset.

  • Medicin labda - Általában kosárlabdával megegyező méretű, súlyozott labda. Legjobban erőnléti kondicionáló és rehabilitációs gyakorlatokhoz használható.

  • TRX (rugalmas felfüggesztési rendszer) - Kötélszerű rendszer, amely lehetővé teszi, hogy a saját testsúlyodat használva eddz és erősítsd a törzsedet.

  • Súlyszán - Egy olyan eszköz, amelyhez súlyokat adhatsz hozzá, és az erőfejlesztés érdekében tolhatod vagy húzhatod. Kiválóan alkalmas sportkondicionálásra.